INDIANAPOLIS - Governor Eric Holcomb has made another round of appointments to various boards and commissions. They include the Behavioral Health & Human Services Board, the Statewide 911 Board and the Indiana State Police Board.

The appointments include:

Behavioral Health & Human Services Licensing Board

  • Stephan Viehweg (Greenfield) will continue his service on the board. Her term expires September 30, 2021.
  • Dr. Elizabeth Cunningham (Carmel) will join the board. Her term expires September 30, 2021.
  • Kelley Gardner (Indianapolis) will join the board. Her term expires September 30, 2021.

Coroners Training Board

  • Doug Banks (Greensburg), Decatur County Coroner, will join the board. He will serve at the pleasure of the governor.

Indiana Public Retirement System Board of Trustees

  • Brian Abbott (Huntington) will continue his service on the board. His term will expire June 30, 2022.

Indiana State Police Board

  • John Ivory (Elkhart) will continue his service on the board. His term expires September 30, 2022.
  • Thomas Wyss (Fort Wayne) will continue his service on the board. His term expires September 30, 2022.

New Harmony & Wabash River Bridge Authority

  • Lora Arneberg (New Harmony) will join the authority. Her term expires September 30, 2022.
  • William Gillenwater (New Harmony) will join the authority. His term expires September 30, 2022.
  • Jerry Walden (Mt. Vernon) will join the authority. His term expires September 30, 2022.

State Egg Board

  • Gregory Hinton (Seymour) will continue his service on the board. His term expires September 30, 2021.
  • Thomas Klump (Aurora) will continue his service on the board. His term expires September 30, 2021.
  • Robert Krouse (North Manchester) will continue his service on the board. His term expires September 30, 2021.
  • Margaret Titus (West Lafayette will continue her service on the board. Her term expires September 30, 2021.

Statewide 911 Board

  • Terri Brooks (Wolcott) will continue her service on the board. Her term expires July 31, 2021.
  • Kevin McGuire (Batesville) will continue his service on the board. His term expires July 31, 2021.
  • Shane Rekeweg (Decatur) will continue his service on the board. His term expires July 31, 2021.
  • Tracy Brown (Lafayette) will join the board. Her term expires July 31, 2021.